Mam na imię Zofia.

Jestem licencjonowanymprzewodnikiem po Krakowie, członkiem Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych. W Krakowie mieszkam całe życie i znam dobrze zarówno turystyczne atrakcje miasta jak i te miejsca, gdzie z dala od popularnych tras turystycznych, kwitnie codzienne życie, tworzące niepowtarzalny, trochę staroświecki klimat miasta.

Kraków szczyci się swoją królewską przeszłością: Wawelem, świadkiem wspaniałego rozkwitu kraju, Katedrą Wawelską, której „każdy kamień jest Polską”, a dźwięk Dzwonu Zygmunta od 500 lat towarzyszy mieszkańcom w chwilach szczególnie uroczystych, legendą Młodej Polski, „Damą z gronostajem” Leonarda da Vinci, i wieloma muzeami, festiwalami, tak sztuki jak i pierogów, ale otwartego na przyszłość, gdzie próbuje się pogodzić tradycję z nowoczesnością. Dla przykładu obok historycznej kawiarni„Jamy Michalika” są liczne kluby i puby tętniące życiem, szczególnie w piątkowe wieczory.

Od dzieciństwa chodzę po górach. A, że „od gór lepsze mogą być tylko góry, na których się jeszcze nie było” jak wyznał bard Włodzimierz Wysocki, i z czym się zawsze zgadzałam, chcę zaprosić Państwa na wycieczki w Tatry i Pieniny. Od wielu lat jestem tatrzańskim przewodnikiem, członkiem Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich.

Także od dawna zajmuję się ochroną przyrody i krajobrazu dlatego zapraszam na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego, najmniejszego parku narodowego w kraju, gdzie na niewielkiej powierzchni występuje niesłychane bogactwo flory i fauny a formy skalne: Maczuga Herkulesa, Brama Krakowska, Grota Łokietka są powszechnie znane.

Jestem ponadto współreżyserką, autorką scenariuszy i komentarzy do cyklu telewizyjnych filmów dokumentalnych poświęconych zabytkom, krajobrazowi i przyrodzie Tatr, Pienin i Ojcowa oraz autorką kilkudziesięciu artykułów do prasy opisujących turystyczne atrakcje Małopolski

Posiadam licencję na oprowadzanie po zamku królewskim na Wawelu, po Podziemnym Krakowskim Rynku, Fabryce Schindlera i pozostałych krakowskich muzeach, a także po zamku w Pieskowej Skale,

Posiadam uprawnienia do oprowadzania turystów po terenie parków narodowych: Tatrzańskiego, Pienińskiego i Ojcowskiego.

Posiadam uprawnienia pilota wycieczek.

Oprowadzam w języku polskim i rosyjskim.

Ceny za usługi przewodnickie są zawsze do negocjacji bo chodzi o to, aby i Turyści  i oprowadzający ich przewodnik byli zadowoleni.

Zofia Musielewicz
Zosia Musielewicz-Norek